top of page

Český

 

Dafydd Bullock se narodil v roce 1953 v Llanberisu v hrabství Gwynedd v Cymru (Wales). Je hudebním skladatelem, dirigentem a učitelem hudby. V letech 1971-1976 vystudoval skladbu na University of Manchester a Royal Northern College of Music (Maestro George Hadjinikos), v letech 1981-1983 absolvoval studium mezinárodních vztahů na University of Sussex (titul MA). V letech 1993 a 1994 získal první ceny v soutěži National Eisteddfod of Wales a v roce 1995 byl ve Walesu poctěn přijetím do nejvyššího Řádu velšských pěvců (Order of the Gorsedd of Bards). V roce 2005 byl jmenován členem Královské společnosti umění.

 

Jeho tvorba zahrnuje 37 symfonií, cyklus 19 symfonických básní, dvě opery, dvě rekviem, dvě mše Missa brevis, jedno oratorium, 37 smyčcových kvartet a další komorní hudbu a mnoho klavírních skladeb. Složil rovněž hudbu ke dvěma filmům.

 

Jeho hudba je vydávána ve Velké Británii (Cwmni Gwynn, Curiad and Bardic Edition), Belgii (Alain Van Kerckhoven Editeur), Lucembursku (Luxembourg Music Publishers, Music Enterprise and Double You) a ve Spojených státech amerických (Healy West v Utahu a Crane Music v Kalifornii). K dnešnímu dni nahrál a vydal 41 kompaktních disků se svou hudbou u SAIN (Wales), AVK (Belgie) a LakeSound. Jeho hudba byla hrána a vysílána v mnoha zemích světa, včetně Japonska, Číny, Brazílie a Kolumbie a stejně tak v celé řadě zemí Evropy.

 

Dafydda Bullocka váže k Praze zvláštní a silný vztah: jeho Druhá Symfonie měla svou světovou premiéru právě zde, v roce 1996 v rámci festivalu Pražské jaro (v nastudování komorního orchestru Musici de Praga). Rovněž v Praze měla premiéru i jeho Třetí symfonie, na Den sv. Valentýna v roce 1997. V Praze byly také nahrány jeho Třetí a Čtvrtý smyčcový kvartet (v podání Becherova kvarteta), souborné vydání jeho skladeb pro cello a piano (v interpretaci Jindřicha Ptáčka) a pět trií. V nedávné době Virtuosi di Basso, violoncellisté a basisté České filharmonie, nahráli a přednesli jeho hudbu zkomponovanou speciálně pro jejich těleso.

bottom of page